Kalite

 

Mobilyanın kalitesi fiyatları ile doğru orantılıdır. Fiyatı yüksek mobilyalar daha çok işçilik ve kaliteli malzeme gerektirdiğinden fiyatları daha yüksek olmaktadır. Bu yüzden öncelikle bütçenizi belirlemeniz ve bütçeniz üzerinden en kaliteli mobilyayı tercih etmeniz gerekmektedir.

Kaliteli mobilyalar gözle görülebilecek düzeyde albeniye ve çekime sahiptir. Bunda malzeme kalitesi ve işçilik göze çarpmaktadır. Öncelikle mobilyanın hangi ağaçtan yapıldığının bilinmesi gerekir. Masif olarak kullanılan bütün ağaç türleri mobilya imalatına uygun olmayabilir. Yapılan mobilyalarda MDF ve SUNTALAM malzemeler öne çıkmaktadır. MDF daha kaliteli imajı oluşturmuştur ve kullanılması dayanaklılık açısından uzun ömürlüdür fakat SUNTALAM malzeme ucuz bir malzeme olduğu için bütçeniz elveriyorsa SUNTALAM malzemeli mobilyalar tercih etmemenizi öneririz.

Mobilyalar büyük malzemelerdir. Birden çok parçadan oluşmuştur. Bu parçaların birbirleri ile uyumlu ve senkron olması önemlidir. Bu parçaların yapıştırma veya geçme olmasına dikkat edilmelidir. Yapıştırılan ürünlerin hangi kalite tutkal ile yapıştırıldığı da önemlidir. Mobilyanın ek yerlerinde ayrıklık olup olmadığına, sallanma yapıp yapmadığına da dikkat edilmelidir. Herhangi bir açılma veya gevşeme yapan ürünler tercih edilmemelidir.

× WHATSAPP DESTEK